Poznaj korzyści biznesowe w obszarze Handel i dystrybucja

Zarządzanie zleceniami transportowymi w systemie ERP

Moduł wyposażony jest w mechanizm tworzenia dokumentów spedycyjnych na podstawie dokumentów magazynowych lub dokumentów zamówień, które następnie można przypisywać do zleceń transportowych / listów spedycyjnych dla wybranego spedytora, co znacznie ułatwia zarządzanie zarówno własnymi jak i obcymi zasobami spedycyjnymi. Rozwiązanie upraszcza i automatyzuje pracę osób odpowiedzialnych za zarządzanie spedycją w firmie. Moduł minimalizuje konieczność ręcznego wpisywania danych czy tworzenia dokumentacji. Co więcej, rozwiązanie usprawnia również wymianę danych i współpracę z firmami kurierskimi i zewnętrznymi spedytorami. Moduł jest częścią obszaru handel i dystrybucja systemu Teneum X. Dzięki temu, stanowi integralną część rozwiązania umożliwiającego zarządzanie kluczowymi obszarami działalności firm handlowych. Dzięki temu, moduł może swobodnie korzystać z danych i informacji gromadzonych przez inne elementy systemu, co znacząco zwiększa jego możliwości.

Organizacja transportu i współpraca z firmami kurierskimi

Rozwiązanie wspiera zarówno organizację transportu i wysyłek samochodowych, jak i współpracę z firmami kurierskimi (wysyłki paczkowe, paletowe). Moduł pozwala na tworzenie i zarządzanie wszelką dokumentacją potrzebną do przeprowadzenia procesów transportowych we współpracy z firmami zewnętrznymi.

Pozwala m.in.:

  • przygotować listy spedycyjne właściwe dla określonych spedytorów
  • drukować etykiety spedycyjne na palety, paczki właściwe dla określonego spedytora
  • zarządzać listami wysyłkowymi, aby wszystkie paczki zostały zapakowane do transportu spedycyjnego
  • zaplanować miejsca rozładunku i załadunku
  • ustalić trasę przewozową oraz terminy wyjazdów
  • rejestrować dokumenty w ramach zlecenia transportowego z pomiarem wagi asortymentu
  • drukować zlecenia transportowe z dokumentami powiązanymi (faktury, dokumenty magazynowe) przeglądać i analizować archiwalne zlecenia transportowe

Zarządzanie kosztami spedycji

Moduł umożliwia optymalizację kosztów spedycji w przypadku korzystania z firm zewnętrznych. Daje sposobność wybrania najtańszego sposobu spedycji w zależności od odległości, wagi przesyłki czy spedytora. Na koniec miesiąca można zaimportować rozliczenie ze spedytorem, aby zweryfikować jego poprawność w zakresie listy wysyłek oraz ich kosztu transportu. Dzięki temu możliwe jest analizowanie i optymalizowanie kosztów spedycji. Wszelkie dane dotyczące kosztów tego procesu są gromadzone w systemie i umożliwiają podejmowanie lepszych decyzji dotyczących wyboru sposobów organizacji spedycji.

Umów się na rozmowę z konsultantem biznesowym.

Piotr Krupiarz

Menadżer ds. rozwoju biznesu