Poznaj korzyści biznesowe w obszarze Handel i dystrybucja

Integracja systemu handlowo-dystrybucyjnego ze spedytorami

System handlowo-dystrybucyjny można zintegrować z systemami firm spedycyjnych w zakresie generowania wydruków według określonych szablonów, generowania indywidualnych oznaczeń przesyłek dla każdego ze spedytorów, czy automatycznego rozliczania kwot pobrania. Moduł integracji ze spedytorami pozwala na konfigurację procesu obsługi spedycji z bezpośrednią komunikacją z systemami spedytorów. System Teneum jest zintegrowany z takimi spedytorami jak: Fedex, DPD, GLS, InPost, Schenker, DHL, Paczka w Ruchu, UPS, Raben, No Limit, Paxy. Prace nad integracją z kolejnymi spedytorami trwają w trybie ciągłym.

Sprawna komunikacja z firmami spedycyjnymi

Szybka i zautomatyzowana wymiana danych pomiędzy firmą a spedytorami to podstawa efektywnego procesu organizacji transportu. Przekazywanie informacji na temat szczegółów zamówienia przygotowywanego do wysyłki powinno być realizowane w czasie rzeczywistym. Jeśli proces ten przeprowadzany jest ręcznie, analogowo, przyczynia się do opóźnień i powstawania błędów. Moduł integracji ze spedytorami rozwiązuje ten problem. Pracownicy zajmujący się spedycją uzupełniają wyłącznie podstawowe dane na temat zamówień przygotowywanych do wysyłki. Cały proces przekazywania informacji do spedytorów, tworzenia dokumentów spedycyjnych i pozostałych kroków koniecznych do zrealizowania wysyłki jest w pełni zautomatyzowany. Integracja ma charakter obustronny. W ramach drajwerów integracyjnych dostępnych w dodatkach do modułu możliwe jest zintegrowanie z wszystkimi najpopularniejszymi firmami kurierskimi i spedycyjnymi.

Drajwery integracyjne ze spedytorami

W ramach rozszerzeń do systemu Teneum X regularnie opracowujemy indywidualne integracje z nowymi spedytorami. Dzięki temu nasi Klienci mogą podejmować współpracę z nowymi podmiotami.

Umów się na rozmowę z konsultantem biznesowym.

Piotr Krupiarz

Menadżer ds. rozwoju biznesu